hızlı geçiş

Turnike ve Geçiş Kontrol Sistemleri

Turnikeli geçiş kontrol sistemleri, access kontrol sistemleri grubunda bulunmakta olup bu sistem içerisinde en önemli güvenlik kontrol elemanlarından biridir. Turnike çeşitlerini: Tripod Turnikeler, Hızlı Geçiş Turnikeleri, Boy Turnikeleri ve Vip Turnikeler olarak sıralayabiliriz.

Binaların giriş – çıkış bölümlerini temin edilen güvenlik kartları veya manuel olarak sağlanan giriş kontrol sistemleri sayesinde ihtiyaç duyulan en önemli güvenlik unsurları sağlanmış olup istenilen kontrollü güvenlik ihtiyacı bu sayede karşılanmaktadır. Yangın alarm sistemleri ile de entegre çalışmakta ve çeşitli senaryolara göre bu cihazlar üzerinde roller tanımlanabilmektedir.

Turnikeler sistemleri ile firmalara giriş – çıkış saatleri, ziyaretçiler, yemekhaneler, stadyumlar, vb. gibi bir çok yer kontrol altına alınabilir.İstenilen güvenlik kademesi ve modeline göre turnikelerin üzerine parmak izi okuyucu; kart okuyucu veya yüz tanıma okuyucuları monte edilebilir, personel giriş-çıkış saatleri turnike üzerindeki tüm aktiviteler rapor olarak alınabilmektedir.

Tripod Turnike SistemleriTripod Turnike

Üç kollu turnike sistemleridir. Paslanmaz çelikten üretilen bu turnikeler iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir.

Tripod turnike sistemlerimizde darbe emici absorberlar kullanılmaktadır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlamaktadır.

Proximity, HID, Mifare, Uhf ve Smart kart gibi Personel Kart çeşitlerinin kullanılabildiği kart okuyucular turnike üzerine entegre edilebilmekte olup sadece kart okuma durumunda turnike geçişe izin verir. Bu sayede firma yada kuruma gelen ziyaretçilerin kayıt ve geçiş kontrolü sağlanmış olup, istenildiği zaman bu okuyuculardan bilgiler alınabilmektedir.

Turnike üzerine yerleştirilen pdks cihazları ile şifre, kart veya parmak izi ile turnikeden geçiş sağlanabilmekte, istenildiği zaman pdks cihazları üzerinden personel veya ziyaretçilerin giriş çıkış raporları alınabilmekte, giriş güvenliği  önemli ölçüde sağlanmaktadır.

Kullanılacak alana göre bir çok farklı modelleri bulunmaktadır.İhtiyaca göre yangın sistemleri ile de entegrede çalıştırılabilmekte olup istenildiği takdirde yangın senaryoları ile uyumlu çalıştırılmak için alarm esnasında boşa dönen kol veya düşen kollu olmak üzere turnike çeşitlerimiz mevcuttur.

hızlı geçiş turnikesiHızlı Geçiş Turnikeleri

Hızlı geçiş gerektiren insan yoğunluğun çok olduğu alanlarda kullanılmaktadır, hızlı geçiş turnikeleri ayrıca şık görünümleri ile mekana estetik katmakta, mimarların en çok tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır, turnike perdeleri dayanıklı darbeli cam ve ihtiyaca göre şeffaf pleksi olabilmekte, firma ve kurum logoları turnike kapaklarına işlenip kapakların ışıklandırması ise şık bir görünüm sağlanmaktadır.