Yangın Alarm Sistemleri

Titan Güvenlik Sistemleri yangın alarm sistemleri konusunda gerçekleştirdiğimiz profesyonel keşif ve analiz sonucunda her tür mekana uygun sistem çözümlerini üretmektedir

Yangın algılama ve alarm sistemleri, oluşan dumanı, gazı, alevi ya da açığa çıkan ısıyı algılayarak erken müdahale imkanı sağlar.
İstenildiği taktirde alarm haber alma merkezimizle de sistemin haber alması sağlanır ve 7x24 sistemin takibi sağlanır, olası durumlarda alarm haber alma merkezimiz kullanıcıyı veya kullanıcının talebi doğrultusunda itfaiye birimlerine haber vermektedir.

Birçok özel firma ve kamu kuruluşlarında gerçekleştirdiğimiz projeler ile her ölçekte yapı için yangın algılama sistemlerini devreye alıyor periyodik zamanlı bakımlarını gerçekleştiriyoruz.

Projeye göre Teletek, Honeywell, Siemens,Eaton,MaviGuard,Eleks gibi dünya çapında markalarla en iyi çözümleri sağlıyoruz.

Kullanılacak yapının büyüklüğüne göre farklı sistemler tercih edilebilmektedir, konvansiyonel sistemler loop lar üzerine belli sayılarda dedektörler bağlanması ile çalışmaktadır, alarm durumunda bağlı bulunan loop bölgesi ikaz verir ve sistem alarm verir, akıllı adresli sistemlerde ise her bir dedektörün hangi bölgede, hangi lokasyonda, hangi odada takılı görülebilmekte sistem üzerine dedektörlerin bağlı bulundukları oda isimleri de yazılabilmektedir, alarm durumunda dedektörün hangi lokasyonda olduğu sistemden gözükmektedir.

Akıllı adresli yangın sistemleri konvansiyonel sistemlere göre daha farklı prensiplerde çalışmaktadır, yangın durumunda ikaz vermesinin dışında sistem üzerinden dedektörlerde ne oranda kirlilik mevcut bunlar tesbit edilebilmektedir ve belli zaman aralıkları ile bakımlar gerçekleştirilip sistemin sürekli aktif çalışır halde kalması sağlanmaktadır.

Bu çalışma prensiplerinin dışında sisteme entegre olarak sürekli aktif durumda olan, binanın belirli yerlerine konumlandırılan yangın butonları ile de sistemin alarm vermesi sağlanmaktadır.

İsteğe göre yangın algılama sistemleri üzerinde bulunan röleler sayesinde sulu veya toz söndürme sistemleri aktif hale getirilebilir, binada kullanımda var ise turnike sistemleri tahliyeyi kolaylaştırmak için boşa alınabilmektedir veya da belirlenen senaryoya göre istenilen cihazların enerji kesimleri sağlanabilmekte güvenlik maksimum seviyeye çıkarılabilmektedir.

Bina durumuna göre istenen noktalara ana panel ile bağlantılı olarak tekrarlama panelleri eklenebilir ana panelden uzak noktalarda da tekrarlama panelleri üzerinden ana paneli ve tüm yangın sistemini yönetebilirsiniz.

Konvansiyonel analog, akıllı adresli yangın alarm sistemleri, bina plaza iş yeri yangın algılama sistemleri hakkında bilgi için bizi arayın.

Deneyimli personellerimizin gerçekleştirdiği keşifler sonucunda en doğru tespitleri yapıp binada gerçekleştirilecek duman algılama, ısı algılama, doğal gaz algılama gibi faktörler belirlenip yangın algılama sistemlerinizi hayata geçirmek için hemen bizi arayın.