Güvenlik Sistemleri Nedir ?
Haziran 11, 2018
AHD Kamera Sistemleri
Haziran 16, 2018

IP KAMERA SİSTEMLERİ

 

Güvenlik kamera sistemleri kullanılmaya başladığından bu yana ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli değişim ve gelişim göstermiştir, güvenlik kamera sistemleri güvenlik sistemleri unsurlarının olmazsa olmazıdır, gerek olay tesbiti gerek güvenlik ve önlem açısından hayati önem taşımaktadır.

Gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar doğrultusunda kamera sistemlerinde de yüksek çözünürlükte görüntü kalitesi ve analog görüntü transferi dışında yüksek görüntü kalite transferi ve gerek komplike çözüm ihtiyaçları ve gereksede analog kameralarla dağınık şekilde yapılanma dışında merkezi yönetim ihtiyacı doğmuştur.

IP kamera sistemleri bu noktada oluşturulan istenilen büyüklükteki görüntüleri dijital ortamda Cat5 - Cat6 ve Cat7 data kabloları üzerinden görüntüleri kameraların bulunduğu networke bağlı kayıt cihazlarına kaydedebilmektedirler.

Günümüzde sayısız fabrika, site, kamu kurumları, ev ve mağazalarda kullanılmaktadır ve de sürekli artan ihitayaçlar doğrultusunda ip kamera sistemleri esnek bir teknoloji olduğu için analog teknolojilere göre mutlaka daha hızlı sürekli gelişmeye devam edecektir.

Kamera sistemleri içerisinde ip kamera sistemleri ile birlikte hayatımıza giren yeni teknolojilerde mevcuttur, bunlardan bazıları;

Alan İhlalleri

Dikenli Tel İhlali

Kişi Sayma

gibi bazı analiz özellikleride hayatımıza girmiştir.

Bu sistemler aslında aynı zamanda birer network sitemleridir ve bu sistemlerde her bir kameranın kendi ip numarası, üzerindeki bellek ve firmware sayesinde bir web arayüzü vardır vardır.
Bu sistemlerde ip yapılandırmalarının çok iyi yapılması gerekmektedir.

Web arayüzlerinde ise programlanabilme, zaman göre kayıt özelliğini aktif etme, belli zaman aralıkları ile fotoğraf çekimi, alarm yönetimi ve hareket algılama gibi bir çok özellik ip kamera sistemleri içerisinde mümkündür.

Ip kameraları üzerindeki PoE (power over ethernet-ethernet üzerinden güç) özelliği sayesinde ayrıyeten bir enerji bağlantısına ihtiyaç duyulmadan data kablosu üzerinden enerji alabilmektedir.

Titan Güvenlik Sistemleri her türlü ölçekteki ihtiyaçlarınızı detaylı projelendirip ve olabilecek en stabil network yapısını çıkartıp deneyimli ekipleri ile ip kamera sistemlerinizi hayata geçirmektedir.

Bilgi ve ücretsiz keşif için lütfen bizi arayınız.

Comments are closed.