IP Kamera Sistemleri
Haziran 16, 2018
NVR Kayıt Cihazı Nedir ?
Haziran 30, 2018

AHD Kamera Sistemleri
(Analog High Defination)

 

AHD kamera sistemleri, analog CCTV altyapısını kullanarak koaksiyel kablolar ile 720p-1MP ve 1080p-2MP çözünürlükte görüntü elde edilebilen son zamanlarda 4MP ürünlerininde piyasaya çıkmak üzere olduğu ve ihtiyaçlar doğrultusunda da sürekli gelişen bir teknolojidir.

AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır.
AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera sistemi nin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir.

Bu nedenle mevcut analog güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle kablo alt yapısı değiştirilmeden gerçekleştirilmesi mümkündür.

AHD Kamera Sistemleri nde de ip sistemlerde olduğu gibi ahd dvr üzerindeki tüm kameraları uzaktan cepten web den izlemek mümkündür.

Comments are closed.