AHD Kamera Sistemleri
Haziran 16, 2018
Etkili Güvenlik Kamera Sistemi Nasıl Kurulur ?
Haziran 30, 2018

NVR Kayıt Cihazı Nedir ?

NVR Cihazı Network Video Recorder (Network Video Kaydedici) kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmışıdır.
NVR kayıt cihazı network ortamında bağlanan IP Kamera Sistemi nizin görüntülerinin izlenebileceği ve içersindeki hard disk ler aracılığı ile sisteme bağlı ip kameraların görüntülerinin kayıt altına alınabileceği cihazdır.

İşyeriniz veya evininizde güvenlik kameraları ile sağladığınız güvenliğin kayıtlarını tutar.

NVR Cihazları üzerinden cihazınızın kayıt kapasitesine göre istediğiniz tarih ve saat aralığını seçerek geçmiş kayıtları izleyebilirsiniz.

Uzakta olsanız dahi internet üzerinden eski bir görüntü kaydını mobil cihazınızdan izleyebileceğiniz NVR kayıt cihazları tüm mobil cihazlarla uyumludur.Mobil işletim sisteminize uyumlu uygulamaları indirerek uzaktan kontrol etme imkanına sahip olursunuz.

NVR Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

NVR sisteminize bağlayacağınız kamera sayısını NVR cihazınızın kanal sayısı belirleyecektir.Bunun için ileride genişlemeleri de ön görerek yeni cihazlar almamak için alacağınız NVR cihazınızı bağlayacağınız kamera sayısından daha fazla kanal sayısına sahip olan NVR cihazını seçmelisiniz.

Görüntüleri yüksek kalitede izlemek için NVR cihazları üzerindeki HDMI çıkışlarından TV veya HDMI Monitörlere bağlantı yaparak izleyebilirsiniz.

İhtiyacınız olan kayıt süresine göre NVR içersine 1-2-4-8 disk ve üzeri diskler takılabilen, hot swap sistemler ve 1 TB dan 192 TB a kadar ve üzerine cihazlar tercih edebilirsiniz.

Kayıt süreleriniz çok uzun ise veya kayıtlarınızı sürekli yedek altına almak istiyorsanız sisteme ilave backup üniteleri, NAS ve SAN ürünleri bağlayabilirsiniz.

Comments are closed.